Kursy polskiego w Berlinie

Polka Dot oferuje kursy języka polskiego w Berlinie dla początkujących i zaawansowanych!
Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat kursów polskiego i samej szkoły:

Program nauczania

Szkoła Języka Polskiego Polka Dot posiada własny program nauczania, który stanowi podstawę wszystkich zajęć. Program jest dostosowany do aspektów poszczególnych kursów jak również do specyfiki języka polskiego. Stawiamy na przyjazną atmosferę i budujemy bezpieczną przestrzeń swobodnej konwersacji. Program oparty jest o nowoczesne metody dydaktyczne oraz różnorodne materiały dodatkowe. Punkt odniesienia stanowi polski system certyfikatów państwowych z języka polskiego jako obcego PaF (A1-C2).

Materiały nauczania

Każdy z kursów, w zależności od poziomu, bazuje na specjalnie dobranych materiałach zapewnianych przez SJP Polka Dot. W trakcie zajęć początkujących pracujemy przede wszystkim z podręcznikiem „Polski. Krok po kroku“, który daje doskonałe podstawy również dla samodzielnej nauki. Zintegrowana platforma internetowa umożliwia wykonywanie ćwiczeń dodatkowych, odsłuchiwanie nagrań i wypełnianie testów, sprawdzanych następnie przez program kontrolny.

Metoda nauczania

SJP Polka Dot naucza języka polskiego po polsku. Jesteśmy zwolennikami integralnej metody konwersacyjnej. W ramach niej gwarantujemy uczniom przestrzeń do eksperymentowania, przysłuchiwania się, a przede wszystkim posługiwania się językiem w naturalnych sytuacjach komunikacyjnych. W naszej ocenie metoda konwersacyjna uwrażliwia nie tylko na aspekty międzykulturowe, ale także na tło społeczno-kulturowe.

Twórcy szkoły

SJP Polka Dot powstała w roku 2012 dzięki współpracy Joanny Kulas i Mikołaja Golubiewskiego. Joanna Kulas jest absolwentką polonistyki i kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Freie Universität Berlin, aktualnie także doktoryzuje się na Universität zu Köln. Mikołaj Golubiewski jest absolwentem polonistyki i anglistyki UW oraz FUB, a obecnie kończy doktorat w ramach Friedrich Schlegel Graduiertenschule na FUB i chwilowo nie uczy. Oboje założycieli ukończyło podyplomowe studia dla nauczycieli języka polskiego jako obcego w Kolonii i Cieszynie, prowadzone przez Uniwersytet Śląski w latach 2011-2013.

Informacje o terminach kursów: Termine
Informacje o cenach kursów: Preise
Kontakt i zapisy na kursy: Kontakt

Comments are closed.